KONST / Litografier / Färglitografi 15812082
nr 1581 2082
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Signerad, numrerad 26/30, komposition. Färglitografi, bildmått: 31x48cm, yttermått inklusive ram: 48x64cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 27 november 2023
kl 20:02:13
26/11 22:18:43
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson